בקניית מקרר תעשייתי ומקרר למסעדה חשוב לבחון כמה פרמטרים ולוודא את התאמת המקרר לדרישות ממנו.

מקרר למסעדות
כאשר מבקשים לקנות מקרר חדש עבור המסעדה או בית העסק שעיסוקו הוא ייצור מזון ומכירת מזון, נדרש להתאים את המקרר לעסק תוך התחשבות בכמה פרמטרים:

מקום ההצבה

ראשית חשוב לבחור את המקום שבו רוצים להציב את המקרר ולמדוד את מידותיו. המקרר חייב להתאים בגודלו ובצורתו למקום בו יוצב, ולשטח מטבח המסעדה בכלל כך שלא יהווה גורם מפריע או חוסם.

סוג המזון
חשוב מאוד להתאים את המקרר לסוג המזון שאותו רוצים לשמור בקירור. זאת משום שבין מקרר למקרר משתנות רמות ויכולות הקירור, ומקררים מיועדים לצרכים שונים. כמו קירור בשר, קירור גלידה, ירקות- שהם מוצרים הדורשים מקררים שונים ומותאמים ספציפית למטרה.

נפח וקיבולת
כפי שחשוב לבדוק מהו גודל החלל בו עתיד להיות מוצב המקרר, כך חשוב גם באותה מידה לבדוק את ממדיו הפנימיים בנוסף לחיצוניים. נפח וקיבולת המקרר הם פרמטרים משמעותיים ביותר בבחירתו ונוגעים בעיקר לגודל המסעדה בעניינים של כמות מתארחים מקסימלית, משתנה, היקף תוצרת האוכל היומית, השבועית וכמות מקסימאלית של מצרכים הדורשים קירור. 

ישנם סוגים רבים של מקררים המתאימים לצרכי גודל שונים- יחידות מקפיא, מקררי ענק, חדרי קירור וכולי.

מקרר תעשייתי
לא כל מקרר הוא מקרר תעשייתי, ולכן בבחירתו צריך להתייחס לכמה פרמטרים נוספים מעבר לאילו שבודקים בבחירת מקרר רגיל. למקרר מסוג זה, נדרשת אטימות ברמה גבוהה מן הרגיל, לוח בקרה מפורט ומדויק במיוחד ושיהיה בגימור נירוסטה שעוביו המינימאלי הוא 1.5 מילימטר. פרמטרים אילו הופכים את המקרר לתעשייתי, כזה שניתן להשתמש בו בתנאי עבדה קיצוניים והוא ישמור על תוכנותיו ועמידותו ויאפשר בקרה מעמיקה בכל זמן.

גם המקררים התעשייתיים מגיעים במגוון צורות ומשתייכים לכמה חברות. מומלץ לרכוש מקררים מתוצרת אירופאית, אשר ידועים כיקרים יותר אך גם כעמידים יותר ואשר יעילותם וכושר השרידות שלהם מוכחים כארוכי טווח.  מקרר איכותי הוא מוצר שעלותו גבוהה במיוחד, אך ההשקעה משתלמת ואף מומלצת על מנת להפוך את ההוצאה לחד פעמית ולצמצם הוצאות נוספות על תיקונים ותחזוקה. 
מקרר למסעדה ניתן גם לקנות באופן של יד שנייה, דבר העשוי להוזיל משמעותית את העלויות ואין סיבה להימנע ממנו משום שמדובר במוצרים שבד"כ נעשה בהם שימוש קצר בעסקים שנסגרו במהירות.

מסעדה לא יכולה לתפקד ללא אמצעי קירור מתאימים, לכן מומלץ לא להקל ראש בבחירתם ולבצע קנייה נבונה תוך התחשבות במכלול הפרמטרים.

מקרר תעשייתי למסעדה