מקפיא למסעדות

עומדים לפתוח מסעדה? זה הזמן להתחיל לחשוב על רכישת ציוד למסעדות, ודבר ראשון שעליכם לחשוב עליו זה מקפיא למסעדות. אין מסעדה או בית קפה שאין בהם מקפיא בהם אפשר לאחסן מזון ושתייה מסוגים שונים, וגם אתם צריכים מקפיא למסעדה החדשה שלהם.

אנחנו יכולים למצוא מגוון סוגים של מקפיאים למסעדות, ההבדל ביניהם בא לידי ביטוי במגוון נקודות, החל מהאופן בו הם עובדים, רמת השכלול שלהם וכן בעיצוב של המקפיאים. כך למשל אנחנו יכולים למצוא מקפיא עם דלת זכוכית או דלת חלקה, מקפיא עם דלתות זכוכית בדרך כלל בין 2 ל-3, ומקפיא עם יותר דלתות חלקות רגילות.

היתרון של מקפיא עם דלת זכוכית היא, שניתן לראות מה בדיוק יש בו בלי לפתוח אותו. זו גם הסיבה שבסופרמרקטים וחנויות מזון אחרות, נוהגים להשתמש במקפיאים כאלה ולא במקפיאים עם דלתות חלקות, בשביל שקהל הלקוחות יוכל לראות בדיוק מה יש במקפיא ולא יצטרך לפתוח אותו לחינם.

כשמדובר במקפיא למסעדות, אנחנו יכולים למצוא, כאמור, מקפיאים בעיצובים שונים עם טכניקות עבודה שונות. למשל, אנחנו יכולים למצוא מקפיאים מלבנים שוכבים או מלבנים עומדים, מקפיא עם מגירות או בלי, מקפיא שיש בו טיימרים שונים להפעלה, שעוני טמפרטורה, תאורה, מקפיא עם מגירות או מדפים וכן אנחנו יכולים למצוא מקפיאים משולבים, כלומר מקפיא עם כיור או מקפיא שיש בו חלק פתוח וחלק סגור, זה מקפיא שמתאים לבתי קפה ומסעדות, שכן בחלק הפתוח לתצוגה אפשר לשים עוגות וקינוחים אחרים, בעוד שבחלק השחור אפשר לאחסן מזון מסוגים שונים.

כשאתם רוכשים מקפיא למסעדות, תשימו לב לא רק לאיכות המקפיא או לעיצוב שלו אלא תתייחסו גם לעיצוב של המקפיא ולשטח שהוא תופס. קחו בחשבון שהמקפיא אמור להיות ממוקם במטבח או קרוב למטבח, באזור עבודה. לכן יש להתאים אותו לגודל השטח של החדר ולהתאים אותו לצרכים שלכם מבחינת העבודה שלכם במקום. אל תרכשו מקפיא גדול יותר ממה שאתם צריכים או קטן יותר. כי בשני המקרים אתם עלולים לגלות שזה רק פוגע באפשרויות העבודה שלכם.

לשם רכישת מקפיא למסעדות שיתאים לצרכים שלכם אתם מוזמנים לפנות לכל ציוד מוטי, המקום בו ניתן למצוא מקפיא עם דלתות זכוכית ומקפיאים אחרים, וכן ציוד נוסף למסעדות ובתי קפה. כל מה שעליכם לעשות זה ליצור קשר עם צוות המקום והם ישמחו לעזור לכם בכל דבר ודבר. 

מוזמנים לקרוא בנוסף:
מקפיאים פתוחים